Foteliki dla dzieci – konieczność czy wygoda?

W chwili obecnej zakup fotelika w przypadku przewożenia dzieci do wzrostu 150 centymetrów nie jest kwestią wyboru, lecz konieczności. Rodzice nie wiedzą, na co konkretnie się piszą, wybierając fotelik. Jakie funkcje i udogodnienia zawierają foteliki dla dzieci? Czy fotelik możemy potraktować jako coś, co uprzykrza życie czy spoglądając z innej strony, jest to rzecz ułatwiająca funkcjonowanie w parze z dzieckiem? 

Foteliki samochodowe 0-25 kg

Foteliki o tym przedziale wagowym produkowane są z myślą o dzieciach, począwszy od dnia ich narodzin aż do 6,8 roku życia. Są wytrzymałe, a system, w jaki są wyposażone, chroni przed bocznymi zderzeniami. Ze względu na upodobania najmłodszych te produkty dla dzieci mają regulację siedziska, które można rozkładać nawet do pozycji półleżącej, tak aby dziecko mogło odbyć drzemkę. Niektóre modele są tańsze aniżeli foteliki przeznaczone dla cięższej grupy wiekowej. Mają regulowany zagłówek oraz są wyściełane wygodną tapicerką wykonaną z przyjemnej dla ciała tkaniny, którą można zdjąć oraz wyprać. Dużym plusem jest obecność wkładek redukcyjnych umożliwiających przewożenie noworodków oraz niemowląt. Osłonki znajdujące się na pasach chronią delikatne ciało dziecka przed otarciami. Korzystne dla rodzica jest to, iż fotelik przez wiele lat jest kompatybilny z ciałem dziecka, rośnie ono razem z nim. Niektóre foteliki zawierają także system isofix, który zapewnia użytkownikom stabilność i trwałość mocowania. Ich konstrukcja wewnętrzna jest wykonana z niezwykle trwałych materiałów bądź stali, co zabezpiecza fotelik a tym samym pasażera podczas niechcianej kolizji i uderzenia. 

Foteliki 0-36 kg

Ta grupa fotelików o różnej rozpiętości cenowej skierowana jest do rodziców dzieci od narodzin aż do 12 roku życia. Można montować je zarówno tyłem do kierunku jazdy, jak i przodem. Posiadają również sporo innych cech wpływających na komfort użytkowania produktu. Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna fotelika oraz regulacja wysokości zagłówka i 5 punktowych pasów bezpieczeństwa są dodatkowymi atutami wyposażenia. Wygoda użytkowania nie jest przeznaczona wyłącznie dla dzieci, gdyż rodzice mogą łatwo napinać pasy bezpieczeństwa, angażując tylko jedną rękę. Foteliki dostępne na rynku spełniają unijne normy i często automatycznie dostosowują się przestrzenią siedziska do wymiarów dziecka. Są łatwe w montażu, bo zawierają naklejki wraz z instrukcjami oraz posiadają dobrą wentylację, a także niewielką wagę. Są gwarantem bezpieczeństwa dla rodziców dzieci o dużej rozpiętości wagowej. Cena fotelika jest niezwykle korzystna, biorąc pod uwagę fakt, iż będzie on użytkowany przez wiele lat od momentu kupna. 

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Sklep dla dzieci Sezam oferuje szeroki zakres asortymentu łącznie z obszernym zakresem cenowym. Nie ma fotelika złego bądź dobrego. Każdy fotelik wyposażony w liczne funkcje ułatwiające przewożenie malucha, jak i starszego dziecka będzie dobry, ponieważ z powodzeniem zadba o wspólne bezpieczeństwo.